Pyszne jajka posypane serem….

Pyszne jajka posypane serem….


 

 

Jajka bardzo często goszczą na naszych stołach. Smaczne, ciekawie przyrządzone w formach wykonanych z naturalnej gliny mogą stać się ucztą dla podniebienia oraz interesującą propozycję serwowania prostego i popularnego dania.
Jest to także doskonała okazja do przyrządzenia śniadania wspólnie z naszymi dziećmi które mogą użyć swojej fantazji i wyobraźni do dekorowania jajek.

Do przygotowania zapiekanych jajek potrzebujemy:

– 4 lub 7 jajek (w zależności od formy w której chcemy przygotować jajka)
– starty ser do posypania
– papryka, pomidor, ogórek, pietruszka ….
– bekon lub szynka
– sól, pieprz, ulubione zioła …

Przygotowanie jajek zajmie nam bardzo mało czasu. Zaczynamy od namoczenia formy w wodzie. W przypadku przyrządzania jajek wystarczy namaczać ok. 5 minut a następnie delikatnie przesmarować wgłębienia formy masełkiem.
Kolejna czynność to wbicie jajek we wgłębienia formy. Do jajek dodajemy pociętą w paseczki szynkę lub bekon, ulubione warzywo np. papryka, groszek oraz sól, pieprz lub ulubione zioła. To wszystko mieszamy.

Tak przygotowane jajka wkładamy do zimnego piekarnika lub mikrofalówki. Przyrządzanie jajek w piekarniku przebiegać powinno w temperaturze ok. 180 – 200 stopni przez około 10 minut. Przygotowanie jajek w mikrofalówce zajmie około 5 minut.
Tak przygotowane jajka można serwować w glinianej formie bezpośrednio na stół co stanowić będzie dodatkową dekorację.
Do przyrządzenia jajek użyć możemy:

formy T4

formy T7

Formy T4 oraz T7  doskonale nadają się także  do wypieku bułek lub zapiekania owoców. Przepisów szukajcie na naszej stronie.

Ważna uwaga – pamiętajcie aby przy wyciąganiu formy z piekarnika zawsze używajcie rękawic ochronnych !!

SMACZNEGO !!!

0
Odznaka Opineo